جدیدترین بیوگرافی و عکس هنرمندان سینما و تلویزیون

ثبت آنلاین دامنه دات کام فقط 39 هزارتومان (ثبت آنی)
ثبت آنلاین دامنه آی آر فقط 4000 تومان (ثبت آنی)

بهاره كيان ‌افشار
زندگي پرفراز و نشيب «شادي»
بهاره كيان ‌افشار در سريال تلويزيوني «كلاه پهلوي» كه در حال پخش از شبكه يك است، نقش شادي، دختر مستشارالدوله را بازي مي‌كند. نقش مادر او را گوهر خيرانديش ايفا مي‌كند.

وي با بازي در اين سريال، نخستين تجربه بازيگري‌اش را كسب كرد. با كيان‌افشار به گفت‌وگو نشستيم تا درباره نقشش در اين سريال بيشتر بدانيم.

با توجه به اين‌كه بازي در سريال «كلاه ‌پهلوي» نخستين تجربه بازيگري شماست، چطور براي بازي در اين سريال انتخاب شديد؟

من به واسطه يكي از دوستانم به مسئول گروه انتخاب بازيگران سريال «كلاه پهلوي» معرفي شدم. در دوران مدرسه در گروه تئاتر حضور داشتم و هميشه علاقه‌مند به بازي در تئاتر بودم البته رشته فني و مهندسي خوانده‌ام، اما بازيگري را دوست دارم تا اين‌كه شرايط بازي در اين سريال برايم فراهم شد. بازي در اين مجموعه، هديه‌اي از طرف خداوند برايم است.

دليل انتخابم براي نقش شادي اين بود كه فيزيك و چهره‌ام براي اين نقش مناسب بود. بعد از صحبت‌هايي كه درباره نقش با آقاي ضياءالدين دري داشتم، با شخصيت شادي بيشتر آشنا شدم و احساس كردم مي‌توانم اين نقش را اجرا كنم تا اين‌كه به مرور بيشتر با اين نقش انس گرفتم. در مجموع براي ايفاي نقش شادي چند جلسه با كارگردان صحبت ‌كردم تا بتوانم اين نقش را بخوبي به تصوير بكشم.
بهاره كيان ‌افشار

با توجه به اين‌كه قبل از سريال كلاه پهلوي، تجربه بازيگري نداشته‌ايد، كدام يك از ويژگي‌هاي اين شخصيت برايتان جالب بود كه تصميم گرفتيد وارد حرفه بازيگري شويد و نقش پرفراز و نشيبي مانند شادي را بازي كنيد؟

شادي، شخصيت محكمي دارد. شايد بخشي از اعتماد به نفس او به خاطر جايگاه خانوادگي‌اش باشد، اما با توجه به اين‌كه پزشك است و دانش و آگاهي لازم را دارد، از اين جايگاهش سوءاستفاده نمي‌كند. به مرور كه قصه جلوتر برود، بيشتر با شخصيت شادي آشنا مي‌شويد و متوجه خواهيد شد كه او شخصيت مثبتي دارد. همه اين موارد برايم جذابيت داشت.

در قسمت‌هايي كه از سريال پخش شده، شادي دختر مغروري است كه خيلي به جايگاه خانوادگي‌اش متكي است و اصلا او را به عنوان شخصيت مثبت قصه نمي‌بينيم. اين با صحبت شما مغايرت دارد؟

بله، تا اين بخش از قصه، شما شخصيت شادي را به عنوان يك دختر مغرور مي‌بينيد، اما به مرور كه قصه جلوتر برود، طرز تفكر او به خاطر شرايط زندگي، ايدئولوژي‌ها، اخلاقيات و... تغيير مي‌كند. در مجموع شخصيت شادي فراز و نشيب‌هاي زيادي خواهد داشت و به خاطر دانشي كه دارد، شخصيتش مثبت مي‌شود. در اين باره خيلي نمي‌توانم توضيح بدهم، چون ممكن است داستان لو برود.

بهاره كيان ‌افشار

بخشي از شخصيت شادي تحت نفوذ مادرش است. در اين سريال نشان داده مي‌شود وقتي يك دختر ايراني در يك خانواده اصيل زندگي كند، حتي زماني كه در خارج از ايران هم تحصيل كند، باز هم آزادانه تصميم نمي‌گيرد و خانواده‌اش در تصميمات او تاثيرگذار هستند.

از آنجايي كه تجربه شما در بازيگري كم است، آيا قبل از بازي در سريال «كلاه پهلوي» دورخواني داشتيد يا نه؟

خيلي جلسات دورخواني نداشتيم. قبل از ضبط هر سكانس درباره فضاي كار و نقش با كارگردان صحبت مي‌كرديم؛ البته فيلمنامه سر صحنه خيلي تغيير كرد و مي‌توانم بگويم فيلمنامه‌اي كه به من داده بودند و صحنه‌هايي كه ضبط كرديم 20 تا 30 درصد تغيير كرد.

با توجه به اين‌كه شما بازيگر حرفه‌اي نبوديد و نقش شادي هم سختي‌هاي خودش را داشت، اجراي اين نقش بدون جلسات دورخواني مشكل نبود؟

خيلي سخت بود. واقعا بازي در اين مجموعه نياز به تمركز خيلي زياد داشت. بازيگري كار دشواري است. بايد عميقا نقش را درك و بعد آن را بازي كنيم. وقتي نقش براي خودمان ملموس نباشد، مسلما نمي‌توانيم آن را بدرستي ايفا كنيم. معتقدم اگر در اين حرفه عشق، صبر و پشتكار نباشد، نمي‌توان موفق شد.

در اين مجموعه، گوهر خيرانديش نقش مادرتان را بازي مي‌كند. حضور او چقدر در بازي به شما كمك مي‌كرد؟

روزهايي كه با ايشان بازي داشتم، حضورشان به من دلگرمي مي‌داد و تمام لحظات به من كمك مي‌كرد. راهنمايي او خيلي در بازي‌ام تاثير گذاشت و فراتر از آن كمك‌هاي كارگردان خيلي مفيد بود. مي‌توانم در يك جمله بگويم حضور ضياءالدين دري در اين مجموعه چتري براي همه بازيگران بود.

در مجموع بازي در اين مجموعه بهترين اتفاق زندگي‌ام است. واقعا برايم خيلي خوشايند است كه در كنار يك كارگردان باتجربه و بازيگران حرفه‌اي بازي كردم. حاصل كار را كه مي‌بينم، برايم شيرين و دوست‌داشتني است. براي رسيدن به نقش شادي سعي كردم خودم هم مطالعاتي در تاريخ داشته باشم تا با ذهني آماده سر كار حاضر شوم.

بهاره كيان ‌افشار

بازي در كدام يك از سكانس‌هاي اين سريال تلويزيوني برايتان دشوار بود؟

من سكانس‌هاي دشوار در اين سريال خيلي زياد داشتم و در حال حاضر نمي‌توانم نامي از آنها ببرم. نقش شادي از قسمت هفتم به بعد خيلي پررنگ مي‌شود. او بعد از پايان تحصيلات به ايران برمي‌گردد و با اتفاقات زيادي روبه‌رو مي‌شود؛ اتفاقاتي كه تماشاي آنها براي بيننده هم جذاب است.

بهاره كيان ‌افشار

بهاره كيان ‌افشار

بهاره كيان ‌افشار

بهاره كيان ‌افشار

بهاره كيان ‌افشار

بهاره كيان ‌افشار


برچسب‌ها: بهاره كيان ‌افشار, بیوگرافی بهاره كيان ‌افشار, عکس بهاره كيان ‌افشار, بازیگر نقش شادی در کلاه پهلوی
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۲ مهر۱۳۹۱ساعت 14:27  توسط پسر اینترنتی  |